Czym jest fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?

fibryna bogato-płytkowa w stomatologii?

Dentystyczne działania chirurgii stomatologicznej z reguły potrzebują procesu zrastania tkanek. Nowoczesna technika pozwala dentystom na użycie metod, które w ogromnym stopniu skracają czas przeznaczony na procesy regeneracyjne. Jednym z nowocześniejszych rozwiązań jest użycie fibryny bogato-płytkowej PRF. Ta fibryna jest powłoką uzyskiwaną wprost z krwi pacjenta, a obecne wewnątrz niej białe ciałka krwi mają budujący wpływ na regenerację komórek. Zastosowanie fibryny wspiera zrastanie tkanek oraz leczenie stanów zapalnych i infekcji, a także wytwarzanie nowych tkanek i naczyń krwionośnych.

Taki system ma według stomatologów duże przeznaczenie. Między innymi zdecydowanie jest to przydatne w trakcie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej albo zabiegach odbudowujących. Taka metoda jest skuteczna też w ciągu leczenia komplikacji po ekstrakcji zęba, recesji dziąsła lub leczenia kieszeni dziąsłowych. Za sprawą fibryny bogato-płytkowej te poważne zabiegi dentystyczne są znacznie bezpieczniejsze oraz proste do zaleczenia.

Zazwyczaj z pojedynczej dawki pobranej krwi można pozyskać od 2 do aż 8 fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego odwirowania oraz opracowania pobranej krwi. A z uwagi na to, że próbki pochodzą bezpośrednio od pacjenta, fibryny są w 100% naturalne oraz zgodne.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?