Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka


Ortodontyczny aparat ruchomy dla dziecka to najlepszy sposób prostowanie zębów u ortodonty

Aby stałe zęby były zdrowe oraz proste, należy mieć dziecko na oku właściwie od początku formowania uzębienia. Często nieprawidłowości ukazują się już w przypadku zębów mlecznych, a brak reakcji na zmian, może przełożyć się na kondycję stałych zębów. Z tego względu na wizyty u stomatologa powinno się umówić dziecko już około 7 skończonych lat. Ortodonta zdiagnozuje wtedy kondycję zębów malucha, a w razie potrzeby rozpocznie leczenie.

Aparatem na zęby dedykowany oraz zwykle zalecanym dla dzieci w w wieku 4 – 12 lat jest aparat ortodontyczny ruchomy. Składa się on z drucianych pętli oraz akrylowej płytki, jakie w indywidualny sposób są dopasowywane do pacjenta. Zazwyczaj korzysta się z nich do chwili, gdy w jamie ustnej dziecka wyrosną wszystkie zęby stałe. Co ważne, leczenie ortodontyczne przy użyciu tego aparatu ortodontycznego przynosi dość prędkie oraz pewne wyniki.

Dużą zaletą ruchomego aparatu ortodontycznego jest to, że w razie konieczności można go bez przeszkód zdjąć. Sprawdza się to zwłaszcza w trakcie spożywania pokarmów albo w celu dokładnej higienizacji jamy ustnej. Zazwyczaj dentyści rekomendują używanie ruchomego aparatu ortodontycznego nie krócej, niż po kilkanaście godzin dziennie. Tylko tak leczenie ortodontyczne będzie efektywne oraz przyniesie zamierzone wyniki. Kompletny proces leczenia ortodontycznego toczy się pod okiem ortodonty, w trakcie wizyt kontrolnych.

Popularne posty z tego bloga

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?