Czyszczenie przyrządów dentystycznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

Czyszczenie przyrządów dentystycznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

Żeby zagwarantować kompletną sterylność oraz czystość narzędzi dentystycznych wykorzystywane są myjnie termo-dezynfekujące. Takie maszyny myjąco-dezynfekujące w swoim specjalnym programie dokładnie dezynfekują przybory i usuwają bakterie.

Maszynowa sterylizacja odbywa się tutaj w czterech prostych etapach. Na wstępie wszystkie przyrządy włożone w myjni, są porządnie oczyszczane z osadów przy użyciu lodowatej, a następnie gorącej wody oraz specjalnego preparatu czyszczącego. W kolejnym kroku program wypłukuje preparaty myjące, nasilając świeży efekt i uniemożliwiając gromadzenie się osadu. Kluczowy krok, czyli dezynfekcja opiera się na zmiksowaniu wody i wysokiej temperatury w odpowiedniej ilości czasu. To na tym etapie  ostatecznie eliminowane są wszelkie mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Finalnym etapem jest osuszanie narzędzi dentystycznych. Dzięki filtrom czyste powietrze suszy przyrządy. To przeciwdziała powstawaniu na nich zanieczyszczeń, rdzy oraz uszkodzeń.

Co ważne cały proces nie zajmuje wiele czasu, a stosowanie go jest oszczędnym pomysłem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera wielkiej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią efektywnie oczyszczonego oraz sterylnego sprzętu dentystycznych jest bezpieczeństwo.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

W jakich przypadkach wykonuje się leczenie kanałowe?