struktura oraz typy implantów dentystycznych

 

struktura oraz typy implantów dentystycznych

O skuteczności implantów zębowych rozstrzyga sporo czynników, jednak jednym z podstawowych, jest ich trwała struktura przypominająca naturalny ząb. Implant zęba zbudowany jest z 3 bazowych elementów. Pierwszym z nich jest śruba imitująca korzeń zębowy. Przeważnie wykorzystanym tworzywem, z jakiego wytwarza się śruby jest solidny tytan. To właśnie śruba jest najważniejszym składnikiem, dlatego że to ją lekarz dentysta wszczepia w kości, by się z nią zintegrowała oraz robiła za trwałą bazę dla protezy.

Protetyczna odbudowa, czyli najczęściej korona, zastępuje ząb pod względem optycznym. Korony bardzo dobrze zastępują naturalne zęby szczególnie, kiedy pacjent zdecyduje się na założenie w gabinecie stomatologicznym korony z cyrkonu. Jeśli jednak pacjent potrzebuje odnowy większej ilości zębów, może zdecydować się na inny rodzaj protezy. Na implantach zębów można oprzeć też mosty, a nawet pełne protezy. To oznacza, że drugim elementem budowy implantu zęba jest protetyczna odbudowa ustawiana na śrubie. Ostatnim, tak samo istotnym elementem jest łącznik, jaki wiąże ze sobą odbudowę oraz śrubę.

Możemy wymienić także różne typy implantów stomatologicznych. Patrząc na materiały używane przez dentystów mogą to być implanty tytanowe lub cyrkonowe. Typy te da się sklasyfikować też biorąc pod uwagę miejsce umieszczenia wszczepu. Zazwyczaj wykorzystywane są implanty zębowe śródkostne, umieszczane głęboko w kości. Z kolei implanty podokostnowe wykorzystuje się znacznie rzadziej, ponieważ są płycej osadzane i to sprawia, że są mało trwałe.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?