W jakich przypadkach wykonuje się leczenie kanałowe?

 

W jakich przypadkach wykonuje się leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe dentysta endodonta przeprowadza zwykle w najcięższych przypadkach. Zazwyczaj leczenie kanałowe niezbędne będzie w momencie, gdy miazga zęba jest głęboko zepsuta przez próchnicę, co powoduje, że ząb niszczy się dogłębnie. Z reguły powodem podejmowanego w klinice stomatologicznej leczenia kanałowego są także martwica i zgorzele miazgi zęba oraz zmiany zmiany przy wierzchołku, głębokie starcie lub obumarcie zębów. Niekiedy leczenie kanałowe pod mikroskopem należy przeprowadzić, gdy z powodu wypadku dochodzi do odsłonięcia miazgi zębowej.

Istnieją również tego typu przypadki leczenia kanałowego, co nie mają źródła wśród urazów i chorób. Na przykład to może być niepoprawnie wykonany wcześniej zabieg, po jakim w kanale zębowym zaklinowało się ukruszone narzędzie dentystyczne. Endodonta postara się pomóc również w przypadku niedrożności kanału. Zablokowanie zwykle występuje w wyniku zrośnięcia się lub zwężenia kanałów, skomplikowanego przebiegu albo z uwagi na jego wadliwe wypełnienie. Zdarza się, że zabieg endodontyczy potrzebny jest też po usunięciu wkładu korzeniowo-koronowego.

Leczenia kanałowego nie należy się bać, niezależnie od problemu, z jakim pacjent zgłasza się do stomatologa endodonty. W nowoczesnej stomatologii w sumie każdy zabieg dentystyczny przeprowadzany jest pod znieczuleniem, dlatego zabiegi nie zadają bólu. Znacznie lepiej przyjść do dentysty, żeby coś poradził i wykonał leczenie, niż pozwolić na dalszy rozwój problemu.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?