Piaskowanie, sposoby dentystów na oczyszczanie zębów


pisakowanie zębów, czyli skuteczne usuwanie kamienia nazębnego - dentysta

Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez odpowiednie leczenie dentystyczne, ale też dzięki prawidłowej profilaktyce oraz zabiegom utrzymującym zdrowie i czystość jamy ustnej. Do zabiegów stomatologicznych z zakresu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku innych zabiegów typowo profilaktycznych, powinno być przeprowadzane w klinice stomatologicznej co najmniej dwukrotnie w ciągu roku albo częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów polega na pozbywaniu się z zębów osadu oraz przebarwień powstających między innymi od częstego picia herbaty, kawy czy palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje lekarz dentysta lub certyfikowane higienistki stomatologiczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w precyzyjny sposób kieruje strumień wody i piasku stomatologicznego na zęby i dokładnie je oczyszcza. Ponadto zawarte w strumieniu cząsteczki zostały w taki sposób sporządzone pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie wywoływały ujemnych skutków, czyli na przykład nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów z reguły jest zabiegiem bezbolesnym, jednak w przypadku pacjentów z dużą wrażliwością może powodować dyskomfort. Ta metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko oczyszcza z osadu, ale też przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkość i połysk. Dokładność takiego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dostaje się do trudnodostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność pełnej higienizacji.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?