Uzupełnienia protetyczne na implantach


Uzupełnienia protetyczne na implantach

Protezy są bardziej komfortowe, gdy są zamocowane na stałe w jamie ustnej. Dzięki temu nie wadzą w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie ocierają ani nie uciskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak bywa korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym czynnikiem dobrej protezy jest jej poprawne dopasowanie. To szczególnie ważny czynnik zwłaszcza w przypadku protez całkowitych, których używają osoby bezzębne. Najnowszym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest oparcie jej na implantach.

Z reguły w takiej sytuacji całkowitą protezę opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty wszczepia się w kości szczęki, gdzie muszą się zrosnąć oraz być uznane przez ciało. Później dopasowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich trwale. To rozwiązanie podnosi jakość życia pacjentów oraz jest zwykle stosowaną metodą protetycznych. Z uwagi na to, że implanty szybko zespalają się z tkankami i są bardzo wytrzymałe, taka proteza służy na długi czas. Dodatkowo uzupełnienie luk powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To wpływa na korzystny wygląd i komfort w trakcie spożywania pokarmów.

Stałe uzupełnienie unieruchomione nie pozwala, aby drobinki pokarmów gromadziły się pod protezą oraz podrażniały jamę ustną. Dzięki zastosowaniu zaledwie 2 lub 4 implantów proteza jest stabilna, a koszty niższe niż w przypadku implantacji całkowitej.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?