Czym wyróżniają się mosty protetyczne wśród innych wypełnień?


Mosty protetyczne wyróżniają się w stomatologii trwałością i estetycznym wyglądem

Lukę powstaław wyniku utraty zęba powinno się wypełnić nie tylko ze względu na poprawę uśmiechu, ale również z uwagi na zdrowie jamy ustnej. Obok sposobów uzupełnienia przerwy takich, jak implanty i protezy ruchome, są protetyczne mosty.

Funkcjonalność protetycznego mostu umożliwia wypełnienie miejsca po wyrwanym zębie, w oparciu o naturalne zęby pacjenta. Mosty składają się z 3 części: 2 filarów, tj. koron zębowych, jakie mocuje się na zęby obok  luki i z przęsła, które wypełnia przerwę. Taka metoda uzupełnienia jest o tyle funkcjonalny, że przymocowuje się go na stałe, a to jest zdecydowanie bardziej wygodne w odróżnieniu od ruchomych protez.

Wymaganiem, które trzeba spełnić, żeby można było użyć proteyczny most, jest obecność bliskich zębów, które staną się oparciem dla mostu. Żeby most protetyczny mógł zostać założony stomatolog szlifuje zęby pacjenta i przygotowuje je do pełnienia roli podstawy.

Mosty protetyczne są tak komfortowe, że mocuje się je często w przypadku miejsc obejmujących większą liczbę zębów zamiast jednego. Mimo obaw części pacjentów, protetyczne mosty tak przylegają do jamy ustnej, że okruszki jedzenia nie przedostają się pod nie. To daje wysoki komfort.

Dodatkową zaletą mostów protetycznych jest to, że stanowią doskonałe uzupełnienie i jednocześnie odbudowują usunięte zęby na poziomie estetycznym i funkcjonalnym.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?