Implanty stomatologiczne: co warto wiedzieć?


Stomatologiczne implanty zębowe wszczepiane w gabinecie stomatologicznym

Implanty zębowe jako skuteczny środek wypełnienia luki po utraconym zębie, mogą być zastosowane przez właściwie każdego . Współcześnie nie ma przeciwwskazań również w stosunku do pacjentów po przebytych nowotworach lub takich z ustabilizowaną cukrzycą. Jedynymi ograniczeniami są ciąża oraz nałogowe palenie papierosów.

Korzystając z implantów można wypełniać nie tylko pojedyncze braki, ale też pełen komplet zębów. Implanty są też idealnym oparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Ponadto część pacjentów decyduje się na wszczepienie implantów ze względu na ich solidność. Zdaniem stomatologów, tego rodzaju wypełnienie we właściwie pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, posłuży pacjentowi do końca życia. Z tego względu to niezbędne, aby systematycznie myć zęby.

W odróżnieniu od innych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów i najdokładniej ze wszystkich odzwierciedlają naturalny wygląd koron zębowych. To one sprawiają, że ustaje proces zanikania kości w szczęce lub żuchwie, a przez wypełnienie dziury, inne zęby zdobywają potrzebne im wsparcie. Z reguły zabieg implantacji jest bezbolesny, dlatego że odbywa się ze znieczuleniem miejscowym, a samo odrzucenie implantu zdarza się rzadko. Jeżeli chodzi o ceny leczenia implantami, wynikają one w zależności od ilości, typu implantu i wykorzystanych materiałów.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?