Szczoteczka soniczna - dlaczego warto ją kupić?


Szczoteczkę soniczną warto ją kupić ze względu na jej dokładność

Soniczna szczoteczka do zębów to teraz najnowocześniejsza szczoteczka do zębów, zapewniająca efektywną higienę jamy ustnej. Jej działanie bazuje na mocy fal dźwiękowych, co przynoszą wymierne rezultaty. Zwykle szczoteczka soniczna do zębów wykonuje mniej więcej 45 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę. Technologia fal dźwiękowych powoduje, że efektywność sonicznej szczoteczki do zębów jest wyjątkowo wysoka. To oznacza znaczną przewagę w porównaniu z pozostałymi szczoteczkami do zębów.

W trakcie czyszczenia soniczną szczoteczką, pojawiają się bąbelki powstające ze śliny i pasty do zębów. W taki sposób formuje się piana, a ona dociera do większości trudno dostępnych miejsc. Ponadto ta metoda pozwala na absolutne wyzwolenie substancji zawartych w paście. Taka metoda o wiele lepiej wymiata brud i osad, co sprawia, że resztki pokarmu nie odkładają się na zębach. A im efektywniejsze i staranniejsze mycie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tego powodu szczoteczkę soniczną do zębów proponują dentyści.

Ponadto w wielu szczoteczkach sonicznych dostępne są funkcje, jakie pomagają mierzyć czas mycia oraz siłę nacisku. Taki typ szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także posiada możliwość masażu. To szczególnie istotne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?