Czy trzeba kupować nici dentystyczne?


Nici dentystyczne wykorzystywane do pielęgnacji zebów polecają dentyści

Ten, kto chciałby odpowiednio dbać o swoje zęby, powinien skierować uwagę przede wszystkim na porządnym myciu oraz systematycznym chodzeniu do dentysty. Porządne mycie zębów neutralizuje ryzyko występowania ubytków oraz stanów zapalnych. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym narzędziem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są nici dentystyczne. Niestety, mimo wysokiej dostępności i różności nitek, większość ludzi z nich nie korzysta.

Nicią stomatologiczną usuwa się pozostałości pokarmów oraz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała trudność bazuje na tym, aby właściwie wsunąć nić pomiędzy zęby i używać zawsze nowego kawałka nici. Każdy ząb musi zostać oczyszczony osobno, ruchem od dziąsła do górnej części zęba. Trzeba pamiętać o robieniu ruchów pionowych – nigdy z boku na bok. Nić stomatologiczna musi być stale napięta oraz obejmować ząb od przodu lub od tyłu, na kształt litery C.

Choć nitkowanie zdaje się łatwe, zdaniem niektórych osób wymaga wprawy. W przypadku wahań warto wejść do gabinetu dentystycznego. Dentysta lub higienistka dentystyczna z pewnością zaprezentuje instruktarz prawidłowego używania nici, np. podczas wizyty profesjonalnej higienizacji zębów. Warto stosować nici dentystyczne, ze względu na ich sprawność dotarcia do zakamarków, z którymi często nie radzi sobie szczoteczka. Korzystając z nici mamy pewność skuteczniejszej pielęgnacji zębów.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?