Czy wolno leczyć zęby z aparatem ortodontycznym?


Leczenie zębów z aparatem ortodontycznym wykonuje dentysta

To, czy wolno leczyć zęby w czasie leczenia ortodontycznego, w głównej mierze ciekawi pacjentów, co noszą aparat stały. Nie można wyjmować go samemu, ze względu na to w obecności jakichkolwiek problemów konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologa ortodonty. Przed rozpoczęciem leczenia aparatem na zęby każdy pacjent musi zatroszczyć się o to, aby jego zęby były całkowicie wyleczone. W taki sposób zmniejsza się ryzyko nadwyżkowych wizyt naprawczych podczas leczenia aparatem na zęby. Na dobrą sprawę nie ma przeciwwskazań do naprawy zębów, kiedy pacjent ma aparat stały .

Używanie aparatu ortodontycznego łączy się większą koniecznością troski o zęby. Z uwagi na przyklejone na zębach zamki i pozostałe fragmenty budowy aparatu ortodontycznego, wymiatanie resztek i osadów jedzenia jest trudniejsze. To oznacza, że pacjenci korzystający z leczenia ortodontycznego muszą staranniej myć zęby, szczególnie w okolicach aparatu . Zapominanie zasad higieny w tym okresie, może oznaczać, że na wcześniej zdrowych zębach znajdą się zmiany próchnicowe. W tej sytuacji powinno się zapisać się na wizytę w gabinecie dentysty. Lekceważenie psucia się zębów z uwagi na ortodontyczny aparat może wywołać ujemne skutki. Próchnica bez trudu przenosi się na następne zęby, dlatego lepiej wyleczyć problem.

Leczenie w ciągu noszenia aparatu jest dostępne. Jeśli aparat uniemożliwia dostęp do popsutego zęba, można go ściągnąć na czas leczenia. Ten zabieg nie przeszkodzi w skuteczności leczenia ortodontycznego.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?