Jak leczyć bolące dziąsła?

 

Jak leczyć bolące dziąsła? Metody leczenia stomatologicznego

Przyczyn bólu dziąseł może być bardzo dużo, ale nie powinno się ich ignorować. Pacjenci zazwyczaj chodzą na konsultację w gabinecie dentystycznym dopiero w przypadku silnego bólu zębów. Do dentysty trzeba zgłosić się także, kiedy bolą dziąsła.

Ból dziąsła często występuje w towarzystwie zaczerwienienia, obrzęku, a także krwawienia. Przeważnie ignorujemy te objawy, zrzucając winę na  przypadkowe urażenie się szczoteczką do zębów, jednak takie przypadki mogą oznaczać początek poważniejszego problemu. Wynikający z tego stan zapalny, może powodować rozwój zapaleń przyzębia, zmian kieszonek dziąsłowych albo recesji dziąseł. To również bezpośrednio wpływa na powstawanie paradontozy, głównej z przyczyn wypadania zębów.

Zwykle zapalenia rozwijają się z podrażnień, przez niedokładne albo niewłaściwe mycie zębów lub używanie nici stomatologicznych. Odkładająca się płytka nazębna to miejsce idealne dla bakterii, jakie mogą wywołać stan zapalny. Zdarza się, że ból pojawia się tez w wyniku urazu (np. uderzenia), stosowania słabo dobranych protez, a także u kobiet ciężarnych.

Dobrym sposobem na usunięcie bólu są specjalne, łagodzące żele lub płukanki dostępne w aptekach. Niestety w wielu przypadkach jedynie maskują ból i nie leczą problemu. Jeżeli stan zapalny utrzymuje się bardzo długo, powinno się bardzo szybko zobaczyć się ze stomatologiem. Wizyta w klinice stomatologicznej i leczenie wyeliminuje ból na dobre.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

Czy trzeba kupować nici dentystyczne?