Wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

 

Wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie dentystycznym

Wszczepianie implantów stomatologicznych można wykonywać dwoma metodami. Szczególnie popularny zabieg wszczepiania dwufazowych implantów dzielony jest na 2 główne etapy. Po pierwsze w szczęce aplikowany jest implant stomatologiczny, w drugim dentysta zakłada protezę po całkowitym wygojeniu implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób aplikacji implantów zębowych w jeden dzień, a więc implantów jednofazowych.

Implanty w jeden dzień charakteryzują się tym, że w czasie pojedynczego zabiegu pacjent otrzymuje tak samo implant, a także odbudowę zęba. Oczywiście całkowity proces wyprzedzają specjalistyczne badania diagnostyczne, aby pacjent poznał znaczenie wszelkich etapów działań podejmowanych przez stomatologa, jednak sama odbudowa wykonuje się podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Bazowym zastrzeżeniem do wszczepienia implantów w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej i samej kości żuchwy lub szczęki w pobliżu wszczepu.

Bez względu na sposób implant musi się wygoić, ale przy zabiegu jednofazowych implantów cały zabieg przebiega pod nadbudową protetyczną, a pacjent może zwyczajnie z niej korzystać. W zależności od ilości luk oraz wybranego protetycznego uzupełnienia – mostu, korony albo pełnej protezy opartej na implantach – w czasie spajania implantu z kością pacjent korzysta z tymczasowego uzupełnienia protetycznego. Po połączeniu się implantu i kości dentysta wymienia tymczasowe uzupełnienie protetyczne na właściwe uzupełnienie. Nie zmienia to jednak tego, że uzupełnienie tymczasowe świetnie spełnia swoje zadanie i umożliwia osiągnięcie wspaniałego kompletnego uśmiechu w ciągu jednej wizyty.

Popularne posty z tego bloga

Najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

Jak usunąć korzeń zęba?

W jakich przypadkach wykonuje się leczenie kanałowe?